Новини

Шлях у ЄС: Укрзалізниця відновила дві дільниці на кордоні з Румунією

Укрзалізниця продовжує розширювати залізничне сполучення з країнами Європейського Союзу. Завершено реконструкцію та відкрито дві дільниці Рахів — Берлебаш — держкордон та Тересва — держкордон. Ці дільниці — додаткові маршрути між Україною та Румунією.

У рамках реалізації проєкту залізничники відновили 19,3 км від Рахова до держкордону та 1,1 км від держкордону до Тересви.

«Ці дві дільниці у майбутньому стануть третім та четвертим стиками на кордоні з Румунією — нашому найбільш завантаженому напрямку. Їх відкриття дозволить відправляти на ньому додаткові 6 пар вантажних поїздів щодня. Це додаткові 3,5 млн тонн вантажів на рік», — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін.

Наразі Укрзалізниця веде переговори з Румунією, щоб відновити колій, які потребують ремонту, на території сусідньої країни. Після цього між країнами буде
відкрито пункт пропуску Берлебаш — Валя-Вишеулуй. Це дозволить суттєво розвантажити наявні пункти пропуску Вадул-Сірет — Дорнешти та Дяково — Халмеу.

Як повідомлялося раніше, маршрут приміського дизель-поїзда № 6441/6442 Коломия — Рахів — Коломия вже продовжено до станції Ділове, що на кордоні з Румунією.
Нагадаємо, раніше Укрзалізниця завершила реконструкцію дільниці Березине — Бесарабяска, яка з’єднала Україну та Молдову в Одеській області. І 22 серпня 2022 року цією дільницею відправлено перший вантажний поїзд.

Джерело інформації: прес-реліз Укрзалізниці, посилання тут
Новини для експортерів продовольчих товарів