Новини

01 жовтня запрацював "митний безвіз" з країнами ЄС


Сьогодні, 01 жовтня, для України набрали чинності положення Конвенції про процедуру спільного транзиту і для бізнесу відкрилась можливість міжнародного переміщення товарів з 35 іншими країнами-учасницями за одним транзитним документом. Тобто, вступив у дію так званий "митний безвіз" з ЄС. 

За повідомленням Кабінету міністрів України перша транзитна декларація Т1 була відправлена сьогодні з Німеччини до України. Митники вже бачать її у електронній транзитній системі NCTS та очікують на прибуття вантажівки. 1 жовтня Україною також було оформлено першу транзиту декларацію на виїзд з України. За нею вантаж зараз прямує через Польщу до Німеччини. Наразі в системі також очікують прибуття товарів у митницю відправлення і інші декларації, за якими товари будуть поміщені під процедуру спільного транзиту та доставлені до митниць призначення на території країн-учасниць Конвенції. 

Нагадуємо, що відповідно до «митного безвізу», для доставки вантажів з однієї країни в іншу подається єдиний транзитний документ: від митниці відправлення до митниці призначення. Це прискорює проходження митних формальностей на кордоні та зменшує відповідні витрати для підприємств.

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/news/mytnyi-bezviz-zapratsiuvav-v-ukrainu-i-z-ukrainy-vzhe-priamuiut-vantazhi-pid-protseduroiu-spilnoho-tranzytu
Інші новини Новини для експортерів продовольчих товарів