Новини

Україна разом із ЄС відзначила Органічний день

Україна разом з ЄС 23 вересня вперше відзначила Органічний день.

23 вересня 2021 року Європейський Парламент, Європейська Рада та Європейська Комісія започаткували щорічний Органічний день ЄС 23 вересня. Це є частиною Плану дій з розвитку органічного виробництва ЄС, прийнятого Єврокомісією 25 березня 2021 року, для збільшення споживання органічної продукції, зростання органічного виробництва, покращення сталості сільського господарства та сприяння досягненню цілей стратегії ЄС «Від ферми до виделки» та Стратегії біорізноманіття ЄС.Україна, маючи на меті євроінтеграцію, підвищення рівня обізнаності про органічні продукти та сприяння ключовій ролі органічного сільського господарства у переході до сталого виробництва та споживання, підтримує ініціативу Європейського Союзу. 

В рамках заходів 23 вересня відбулася онлайн-конференція «Органічний день в Україні». 

В рамках інформаційного центру Expo Profi: Agrifood-time to export зібрали для вас підбірку ключових тез та новин від спікерів:

  • До 2030 року планується збільшення площі земель з органічним статусом не менше як до 3% від загальної площі земель с/г призначення та збільшення експорту органічної продукції до 1 млрд дол. США.
  • Україна залишається одним із основних постачальників органічної продукції до країн ЄС (входить у топ-5 постачальників)
  • Експортуємо органіку у 30+ країн світу, з них лідери країни-імпортери - Нідерланди, США та Литва
  • На експорт йде більше 80 органічних товарів, а загальний експорт за 2021 рік становив 220 млн.дол.США
  • Є можливість взяти участь на Національних стендах України у міжнародних виставках - Middle East Organic & Natural Product Expo 2022, Nordic Organic Food Fair 2022, Biofach 2023
  • не зважаючи на повномасштабну війну українські органічні виробники продовжують запускати нові продукти (пастилу, каші та крем-супи швидкого приготування, соки нектарину та ефірні олії).

Для тих, хто пропустив даний захід, можна ознайомитися з повним відео-записом та усіма презентаціями спікерів за посиланням: https://organicinfo.ua/news/organic-day-2022/

.
Новини для експортерів продовольчих товарів